Etap I – Rozmowa

Początkowym etapem jest zapoznanie się z Klientem, jego oczekiwaniami, marzeniami dotyczącymi projektowanego wnętrza. Przeprowadzamy szczegółowy wywiad, którego celem jest zdobycie wytycznych niezbędnych do rozpoczęcia prac projektowych. Rozmowa porusza tematy przyjemne takie jak ulubiona kolorystyka, materiały czy potrzeby funkcjonalne, ale również kwestie bardzo istotne, jak budżet przeznaczony na realizację.

Etap II – Inwentaryzacja

Przed rozpoczęciem prac nad koncepcją i projektem, przeprowadzamy inwentaryzację – dokładne pomiary wnętrza oraz dokumentację fotograficzną i filmową. Jeżeli inwestycja jest na etapie budowy, bazujemy na projektach przekazanych przez Inwestora.

Etap III – Koncepcja

Wstępna koncepcja. Na samym początku rozpoczynamy pracę nad układem funkcjonalnym, wprowadzamy zmiany dostosowane do potrzeb Inwestora. Uwzględniamy tryb życia rodziny, przyzwyczajenia i potrzeby przyszłych użytkowników. Równocześnie myślimy nad tym, jak poszczególne pomieszczenia ze sobą korespondują, przenikają się. Na tym etapie powstaje kilka wariantów, które omawiamy z klientem na tyle, aby doprowadzić do ostatecznej wersji, która będzie bazą realizacji następnego etapu.

Etap IV – Wizualizacje 3D

Po ustaleniu ostatecznej wersji układu funkcjonalnego przechodzimy do tworzenia wizualizacji 3D, które pozwolą na pokazanie, jak będzie wyglądała projektowana inwestycja w fazie po realizacji. Tu już pojawią się kolorystyka, materiały, meble, oświetlenie i pozostałe przedmioty niezbędne do wykończenia wnętrza.

Etap V – Projekt wykonawczy

Po zakończeniu etapu wizualizacji koncepcyjnych, przechodzimy do przygotowania wszystkich niezbędnych rysunków technicznych, które będą szczegółową dokumentacją pozwalającą na realizację wnętrza oraz stanowić będzie bazę do przygotowania kosztorysu.

Etap VI – Kosztorys

Inwestor otrzymuje szczegółowe informacje dotyczące całkowitego wyposażenia oraz jego cenę, w tym elementów do wykonania na zamówienie. Na życzenie również rekomendujemy firmy z którymi współpracujemy lub pomagamy przy współpracy z innymi.

Etap VII – Nadzór autorski

Sprawujemy nadzór autorski nad projektami. Nadal pozostajemy w ciągłym kontakcie z Inwestorem i ekipami wykonawczymi. Nasze wieloletnie doświadczenie przekłada się również na współpracę z niezliczoną ilością podwykonawców. Rekomendujemy Inwestorom sprawdzone i godne polecenia usługi wykonawców, których jakość jest na najwyższym poziomie. Koordynujemy zamówienia, które są niezbędne do wykończenia wnętrz.

Dodatkowo oferujemy

Ekipa remontowo-wykończeniowa

Podczas współpracy z Le-DESIGN istnieje możliwość nadzoru autorskiego, gdzie polecamy wykonawców, rzetelnych, sumiennych, dokładnych i terminowych. Podczas nadzoru sprawujemy kontrolę nad poprawnością wykonania projektu oraz rozwiązujemy problemy techniczne, jakie pojawiają się podczas prac budowlanych.

Stolarnia

Le-DESIGN współpracuje ze stolarniami, które tworzą meble na zamówienie, dopasowane na miarę wnętrza oraz potrzeb Inwestora. Proces tworzenia mebli przy współpracy z projektantem wnętrz sprawia, że stolarka wykonana na zamówienie jest wyjątkowa.

Usługi

Współpracujemy również z wieloma sklepami, gdzie z uśmiechem doradzają nam produkty dopasowane do projektu oraz na bieżąco powiększają naszą wiedzę w zakresie nowości wchodzących na rynek wykończeniowy, tj. armatura, oświetlenie, meble itp.

Malarstwo i rzeźba

Detal w postaci dzieł sztuki jest idealnym dopełnieniem każdego zaprojektowanego wnętrza. Nasza pracownia oferuje również współpracę w zakresie doboru i tworzenia obrazów oraz rzeźb.